Solcoseryl – legalny doping

Solcoseryl – czy istnieje lepszy środek regenerujący?

W Polsce ten preparat jest dostępny jako żel lub maść na rany. Jednak jego najcenniejszą opcją jest wersja w ampułkach do iniekcji domięśniowych lub wlewów dożylnych.

Solcoseryl stymuluje w komórkach tlenowe procesy metaboliczne i zwiększa ilość substancji dostarczających komórkom energii. Ponadto aktywuje transport tlenu i substancji odżywczych do komórek oraz ułatwia ich przyswajanie. Dzięki temu ułatwia procesy regeneracyjne i naprawcze w obrębie komórek i przyspiesza odnowę tkanek.

Solcoseryl można stosować bezpośrednio na skórę w przypadkach małych ran, oparzeń, odmrożeń oraz odleżyn i popromiennych uszkodzeń skóry

Solcoseryl jest bezbiałkowym dializatem (wyciągiem) z krwi cieląt. Jest środkiem, który sprawdzi się nie tylko u chorych, ale będzie również idealnym „suplementem” wspomagającym regenerację u osób trenujących. Zawiera szereg naturalnych substancji o małej masie cząsteczkowej, między innymi: glikolipidy (które są ważnym składnikiem błon komórkowych), nukleozydy i nukleodyty (są elementami budulcowymi RNA i DNA, zaś nukleozydy modyfikowane chemicznie służą jako leki antywirusowe), niezbędne pierwiastki śladowe oraz elektrolity.

Dlaczego więc Solcoseryl jest popularny wśród ludzi zajmujących się sportem w sposób profesjonalny?

Sportowcy ze względu na ciężkie i częste treningi bardzo przemęczają cały organizm i obciążają centralny układ nerwowySolcoseryl pomaga w utrzymaniu homeostazy ośrodkowego układu nerwowego oraz regeneracji uszkodzonych tkanek, reguluje przeżycie, rozwój i funkcje tkanki nerwowej. Warto dodać, że ułatwiając przyswajanie elementów odżywczych powoduje, że organizm osoby trenującej jest znacznie lepiej odżywiony.

Solcoseryl polepszając znacznie krążenie krwi też zwiększa „zasilanie” mięśni krwią i aktywuje transport tlenu. Trzeba także powiedzieć, że polepsza energetykę, kurczliwość mięśni i zmniejsza stan hipoksji (niedobór tlenu w tkankach w stosunku do zapotrzebowania), co sprawia, że kwasu mlekowego gromadzi się mniej i szybciej ulega on rozkładowi.

Można powiedzieć, że Solcoseryl wykazuje też działanie zbliżone do insuliny, gdyż stymulując transport glukozy i elementów odżywczych do komórek i zwiększając ich akumulację, zasila narządy, mięśnie i tkanki organizmu w energię.

Solcoseryl wykazuje również działanie zbliżone do insuliny, gdyż stymulując transport glukozy i elementów odżywczych do komórek i zwiększając ich akumulację zasila narządy, mięśnie i tkanki organizmu w energię.

Poza większą energią i wytrzymałością na treningach stosowanie Solcoserylu wiąże się, ze zwiększonym spalaniem tłuszczu, lepszą sprawnością i przyspieszoną regeneracją uszkodzonych pod wpływem treningu mięśni. Również praca serca ulega polepszeniu a szybsza regeneracja wątroby sprawia, że nasz organizm szybciej z siebie wydala toksyny.

Solcoseryl działa idealnie u osób z różnego rodzaj problemami po kontuzjach. Wynika to ze zmniejszenia stanów zapalnych organizmu i szybszego powrotu do sprawności. Szczególnie po zerwaniach, naderwaniach mięśni, zabiegach inwazyjnych stanów, takich jak rekonstrukcja więzadła krzyżowego czy zerwaniach torebki stawowej.

W przeprowadzonych badaniach nie stwierdzono efektów ubocznych stosowania solcoserylu. Jest to środek leczniczy, wydawany na receptę i jego należy skonsultować z lekarzem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą