Sport

Wizyta w klinice witaminowej zalecana jest szczególnie sportowcom, by nawodnić organizm i ustabilizować gospodarkę mineralną. To specjalnie dla nich przygotowaliśmy między innymi koktajle minerałowe oraz te zawierające aminokwasy, których nasz organizm nie jest w stanie samodzielnie wyprodukować.

Koktajl z aminokwasów przeznaczony jest dla osób wymagających intensywnego wysiłku fizycznego, które chcą w sposób bezpieczny i kontrolowany zyskać na przyroście masy mięśniowej oraz zwiększyć swoją wytrzymałość. Kombinacja aminokwasów egzogennych zapobiega rozpadowi tkanki mięśniowej podczas intensywnego treningu siłowego lub aerobowego.

Sportowcy ze względu na ciężkie i częste treningi bardzo przemęczają cały organizm i obciążają centralny układ nerwowy. Podawany w naszej klinice Solcoseryl pomaga w utrzymaniu homeostazy ośrodkowego układu nerwowego oraz regeneracji uszkodzonych tkanek, reguluje przeżycie, rozwój i funkcje tkanki nerwowej. Warto dodać, że ułatwiając przyswajanie elementów odżywczych powoduje, że organizm osoby trenującej jest znacznie lepiej odżywiony. Nazywany legalnym dopingiem od bardzo dawna ma zastosowanie nie tylko w stanach chorobowych, ale również u profesjonalnych sportowców poziomu olimpijskiego.

Koktajl minerałowy natomiast zawiera odpowiednią ilość chromu, co pozwala na normalizację poziomu glukozy we krwi. Znajdziemy w nim także jod oraz potas, które są niezbędne do właściwego funkcjonowania systemu nerwowego i pracy mięśni, co jest szczególnie istotne dla osób, które wystawiają swój organizm na intensywny wysiłek fizyczny.

Nasza klinika oferuje również wlew złożony z magnezu. Pierwiastek ten bierze udział w konstrukcji błon komórkowych i innych elementów tkanek. Jest też czynnikiem wzrostu, decyduje o wydolności naszych układów: kostnego, nerwowego, trawiennego oraz krążenia. Magnez jest szczególnie ważny dla osób profesjonalnie uprawiających sport, ponieważ pełni bardzo istotną rolę w syntezie kwasów tłuszczowych i działa rozkurczowo na mięśnie.

Aby uchronić się przed odwodnieniem wskutek intensywnych treningów warto również skorzystać z koktajli regeneracyjnych. To idealna opcja dla sportowców, którzy chcą przywrócić swój organizm do stanu równowagi po ciężkim wysiłku fizycznym. Wlew regeneracyjny zawiera witaminę D, która wzmacnia układ odpornościowy oraz buduje tkankę kostną narażoną na urazy. W składzie znajduje się również niezastąpiona witamina C, której obecność neutralizuje kwas mlekowy, czyli popularny efekt ćwiczeń w postaci tzw. zakwasów. Tego rodzaju koktajl dostarcza również odpowiednią dawkę witaminy E, która znacząco poprawia przepływ krwi i przyspiesza transport tlenu, co sprawia, że mięśnie pracujące podczas treningu będą optymalnie dotlenione.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi produktami